gtm 12 jl

gtm 12 jl

بررسی اره میزی 2 کاره بوش مدل gtm 12 jl

آشنایی با فارسی بر 2 کاره gtm 12 JL (کاربرد و راهنمای استفاده)


فارسی بر 2 کاره GTM 12 JL یکی از محصولات شرکت بوش است که تحت لیسانس آلمان در کشور چین تولید شده است. نجاری ها برای برش چوب در اندازه ها و اشکال مختلف نیاز به یکسری ابزارهای برشی دارند. امروزه استفاده از دستگاه های برشی برقی به امری اجتناب ناپذیر برای نجاران بدل شده است، بدون استفاده از وسایل برقی کار برش چوب خیلی کند و خسته کننده خواهد بود.
دستگاه های برشی به مرور پیشرفت کرده اند و امکانات متنوعی به آنها افزوده شده است و شما می توانید این نوع فارسی بر را هم به عنوان اره میزی و هم فارسی بر به کار ببرید. با تعویض تیغه های این نوع از فارسی بر می توانید از آن برای برش ورق های فلزی نیز استفاده کنید. علاوه بر آن امکانات متنوع دیگری نیز توسط بوش به این وسیله افزوده شده است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

تفاوت فارسی بر و اره میزی چیست؟


برای افرادی که در نجاری کار نکرده اند ممکن است اصطلاحاتی مانند فارسی بر نا آشنا به نظر برسد برش فارسی به برشی گفته می شود که با سطح افق زاویه دارد. گوشه های یک قابل عکس را در نظر بگیرید این گوشه ها به این روش برش داده می شوند.
هم به کمک اره میزی و هم فارسی بر می توانید زوایای مورد نظر را روی قطعه کار انجام دهید اما تفاوتی که در اینجا وجود دارد این است که شما در اره های فارسی بر خود تیغه و متعلقات آن را تغییر زاویه می دهید اما در اره میزی باید به وسیله گونیایی که روی آن وجود دارد زاویه قطعه کار را تنظیم کنید.
در دستگاه فارسی بر 2 کاره gtm 12 JL هم می توانید زوایای مستقیم را ببرید و هم برش های فارسی انجام دهید. نکته دیگری که در اینجا وجود دارد این است که به کمک اره میزی موجود بر روی دستگاه می توانید روی تخته ها برش های بلند ایجاد کنید در حالی که انجام این کار روی فارسی بر آسان نیست.

امکانات جانبی فارسی بر 2 کاره gtm 12 JL


گرد و غبار یکی از عوامل آسیب زا در کارگاه های ام دی اف و نجاری است که برای حل این موشکل روی دستگاه مکنده های ذرات ریز استفاده شده است. این مکنده ها در جهت های مختلف دستگاه قرار دارند و می توانند حجم زیادی از گرد و غبار تولید شده را درست در همان جایی که می خواهند به هوا پراکنده شوند جذب کنند. ذرات چوبی که توسط فارسی بر مکیده می شوند داخل یک کیسه جمع آوری شده و به راحتی قابل انتقال به خارج از کارگاه هستند.
در بخش فارسی بر برای افزایش دقت برش روی دستگاه راهنمای لیزری نصب شده است. هم چنین چراغ های ال ی دی روی دستگاه وجود دارند که به کاربر کمک می کنند در محیط های تاریک با دقتی بیشتری کار برش را انجام دهد. چراغ ها لیزر را به کمک کلید هایی که روی فارسی بر نصب شده اند می توانید روشن و خاموش کنید. لازم به ذکر است که نباید چشمان خود را در معرض تابش لیزر قرار دهید زیرا لیزر دارای نور قدرتمندی است که می تواند به چشمان شما آسیب برساند.
شما می توانید در قسمت گونیای فارسی بر یک گیره نگه دارنده نصب کنید تا قطعه کار در زمان برش حرکت نکند. بوش برای جلوگیری از برخورد تیغه با دست از یک محافظ شفاف اتوماتیک استفاده کرده است که در زمان تغییر اندازه چوب به صورت خودکار تنظیم می شود. این در پوش هم چنین جلوی پرتاب شدن خاک اره به سمت نجار را می گیرد.

مشخصات فنی فارسی بر 2 کاره gtm 12 JL


توان کاری این محصول 1800 وات بوده و در زمانی که باری روی تیغه نباشد با سرعت 3800 دور بر دقیق می چرخد. قطر تیغه ای که برای برش روی آن نصب شده است 305 میلی متر بوده و ابعاد برشی آن برای صفر درجه 95 در 151 میلی متر و برای برش های با زاویه 45 درجه 95 در 90 میلی متر است.
قسمت فارسی بر دستگاه می تواند در دو سمت چپ و راست زوایای 48 درجه را ایجاد کند اما در قسمت اره میزی در قسمت چپ زوایای تا 47 درجه و در سمت راست فقط تا 2 درجه را می توان برش داد. وزن دستگاه 21 کیلوگرم است.
سیستم SOFT START یا شروع نرم روی دستگاه فعال بوده و باعث می شود تا تیغه به مرور به سرعت بیشینه خود برسد و دچار آسیب نشود.

مزایای دستگاه


-    میز اره و فارسی بر در یک دستگاه
-    کار دقیق با لیزر یکپارچه
-    موتور قدرتمند 1800 وات برای پیشرفت سریع کارها
-    روی میز فارسی بر به آسانی نصب می شود
-    در زمان تعویض تیغه می توانید محور را قفل کنید
-    عدسی بزرگ نمایی برای دیدن اعداد ریز اندازه ها
ترمز الکترونیکی فارسی بر دو کاره gtm 12 JL
برای ایمنی بیشتر کاربران و افراد دیگری که در کنار دستگاه کار می کنند از یک قفل الکترونیکی برای توقف تیغه استفاده شده است. با خاموش کردن دستگاه این ترمز فعال شده و در مدت زمان کمی تیغه را از حرکت باز می دارد. ترمزهای الکترونیکی به دلیل اینکه به صورت مستقیم با تیغه برخورد نمی کنند باعث آسیب رسیدن به آن نمی شوند.

متعلقات فارسی بر 2 کاره gtm 12 JL


در کنار دستگاه یک عدد تیغ اره گرد به شما تحویل داده می شود و همچنین یک جلوبر چوب نیز وجود دارد که به شما در برش چوب های بلند بلند کمک خواهد کرد.
کاربرد در کابینت سازی
کابینت سازی یکی از مشاغلی است که در آن به صورت دائمی تخته های ام دی اف و چند لایه بریده می شوند و در این کار نیاز است سرعت برش بالا رود. به همین دلیل است که فارسی بر و اره میزی که در این مقاله به معرفی آن پرداختیم را می توان در کارگاه های کابینت سازی مورد استفاده قرار داد.

خرید اینترنتی فارسی بر 2 کاره بوش مدل gtm 12 JL


برای خرید این محصول می توانید به فروشگاه اینترنتی ایران بوش مراجعه کنید. در این فروشگاه که به عنوان یک فروشگاه معتبر محصولات تولیدی بوش فعالیت می کند می توانید انواع ابزار آلات مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی خریداری و در اسرع وقت در محل کار خود تحویل بگیرید.

نظرات

 
 
Captcha