کار با اره درخت بر

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

استفاده از هر دستگاهی یک سری اطلاعات اولیه نیاز دارد تا بهتر بتوان از آن ابزار بهره برد

کار با اره درخت بر

اره درخت بر 2 مدل پر مصرف اره برقی و اره موتوری می باشد که اره برقی با نیرو محرکه برق و اره بنزینی با نیرو محرکه بنزین کار می کنند .

اره موتوری  دارای 2 مخزن می باشد که مخزن اول که عموما دارای  شکل پمپ بنزین می باشد برای پر کردن بنزین است که در اکثر مواقع باید با روغن مخلوط شود و حتما از بنزین سوپر استفاده شود ، درصد ترکیب روغن در هر برند متفاوت می باشد . به صورت پیش فرض 1 به 25 می باشد .  یک مخزن روغن نیز وجود دارد که در جلوی دستگاه است برای قرار گرفتن روغن خنک کننده زنجیر می باشد . این مخزن در اره موتوری و اره برقیمشترک می باشد . لازم به ذکر است برای این مخزن روغن معمولی 10 تا 10 مناسب می باشد .

در تمامی اره ها یک گارد در جلوی دستگیره کمکی می باشد که به غیر از محافظت دست کار امنیت در هنگام روشن شدن دستگاه را هم دارد . به این صورت که اگر برای اولین بار دستگاه اره را بخواهید روشن کنید و کلید روشن و خاموش را که فشار دهید در مورد هیچ یک مدل ها زنجیر به گردش در نمی آید و فقط در اره موتوری دستگاه روشن می شود و در اره برقی هیچ گونه عملی انجام نمی شود این بخاطر حالت گارد می باشد . در این حالت باید گارد را به سمت خود فشار دهید تا دستگاه اتصال زنجیر به موتور را انجام دهد تا بتوانید از دستگاه برای برش کاری استفاده نمایید .

تمامی اره ها ی برقی دارای کابل کوتاه می باشند که این علتی جز امنیت ندارد . علت آن نیز

  • برای نواسان برق
  • جلو گیری از برش ناخواسته سیم برق توسط خود دستگاه

می باشد .

در زمینه سفت کردن زنجیر نیز باید این نکته را در نظر بگیرید که وقتی زنجیر زیاد سفت باشد احتمال پاره شده زنجیر و وقتی زیاد شل باید احتمان نچرخیدن آن وجود دارد . نکته در سفت کردن هر زنچیری این است که هر وقت زنجیر را وصل کردید یکی از دانه های آن را به بالا بکشید چپ و راست آن هم به صورت اریب و زاوی دار با آن بالا بیاید این مقدار سفتی مناسب می باشد

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha