سنگ یا مینی سنگ

مینی سنگ و سنگ فرز کدام به کار می آید

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مینی سنگ و سنگ فرز هر دو در هنگام خرید مورد توجه قرار می گیرند ولی کدام یک ؟

مینی سنگ و سنگ فرز کدام به کار می آید

اگر بخوهیم خیلی راحت بریم خرید ابزار و نیاز به یک برش دهنده و یا ساب زن داشته باشیم آن وقت است که اگر تخصص لازم را نداشته باشیم بین مینی سنگ و سنگ فرز گیر می کنیم .

هر دو این دستگاه ها ابزار مورد نیاز می باشند و نمی شود مثلا یک آهگنر و یا سنگ بر بگوید یکی کار دیگری را انجام می دهد .

اگر راحت بخواهیم بگوییم و پرحرفی نکنیم برای کسانی که کار زیاد دارند و حجیم کار می کنند سنگ فرز لازم است و برای کسانی که کار های شخصی و کم بار و خورده کاری دارند مینی سنگ یا همان مینی فرز مناسب است .

در اینجا بهتر متوجه می شوید .

سنگ فرز  ها

  • دارای قدرت هایی بین 2000 تا 2600 وات
  • 2 مدل دور 6500 و 8500 دور

می باشند ، که قدرت که همان مقدار نیروی دستگاه است و دور دستگاه یا هان سرعت آزاد که در کشورمان به نام آهنگری و سنگبری معرفی شده ند و اشتباه معرفی شده است . برای 2 مدل برش کاری است . یکی برای برش کاری سرعتی و آن یکی برای برش کاری قدرتی و حجیم

در اصل مدل 8500 دور که دارای قاب 180 م م می باشد چون صفحه سنگبری 180 با این دور کم است برای برش فلزات بیشتر مورد استفاده است و مدل 6500 که دارای قاب 230 م می باشد برای سنگبری و آهنگری طراحی و ارائه شده است .

می فرز ها

  • دارای قدرت های مختلف 610 تا 1900
  • یک دور حد اکثری 11000 دور

می باشند که البته در برجی قابلیت کنترل دور وجود دارد و این مدل ها عموما برای مدل های بالای 1200 وات به بالا می باشند که به غیر از دیمر دارای المانهای مختلف دیگری همانندکلاج ایمنی سیستم استارت مجدد و...نیز هستند .

مینی سنگ یا همان ینی فرز هم برای ساب زدن هم برای برش فلزان هم برای برش کانی ها مناسب و به صور کلی هر چه دارای صفحه برش خاص خود باشد میباشد .

پس مشخص شد که برای کار های برش طولی و همچنین با عمق بالا و حجم کار بالا سنگ فرز هست که باید تهیه شود و برای کاری ظریف تر و شخصی مینی فرز دارای قابلیت بیشتری می باشد .

از شرکت های برزگ در زمیته تولید سنگ فرز و مینی سنگ می توان به

  • رکت بوش
  • شرکت متابو
  • شرکت ماکیتا

اشاره کرد .

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha