کاربرد کلید

کارایی کلید در انواع دریل ها

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

هر دستگاهی برای حرکت نیاز به کلیدی دارد تا بتواند با آن حرکت انجام دهد و یا تغییر جهت دهد

کارایی کلید در انواع دریل ها

کلید یکی از قطعات اصلی یک دریل می باشد که کار اتصال جریان برق و راه اندازی یک دریل را بر عهده دارد .

در این مقاله سعی داریم به انواع کلید ها اشاره کتیم تا بهتر بتوانید انتخاب کنید .

تنوع و کارایی بیشتر در کلید های دریل ها  می باشند و باقی ابزار ها مانند سنگ فرز ها و می نی سنگ ها دارای یک کلید خاموش روشن ساده هستند .

وقتی عنوان می شود دریل شامل انواع دریل ها مانند دریل ضربه ای دریل چکشی دریل ساده می شود .

  1. کلید تک دور ساده که فقط شامل خاموش و روشن کردن دستگاه می باشد . این نوع از دریل ها شامل دریل های قدیمی تر و ساده می شود و در دریل های امروزی کمتر دیده می شود .
  2. کلید های الکترونیکی که مانند پدال ماشین عمل کرده و هر چه قدر کلید را فشار دهیم دور دستگاه تفاوت می کند . این نوع دریل ها هم در دریل های ساده هست هم دریل های ضربه ای و عموما در رده دریل های با حجم کوچک می باشند .
  3. کلید الکترونیکی مستقل ، در این نوع دریل به غیر از کلید دور متغییر که با فشار دور تغییر می کرد کلید مستقل وجود دارد که با تنظیم آن دور دستگاه را می توانید دقیق تر و بهتر تنظیم کنید . این توع کلید در دریل های ضربه ای حرفه ای به کار رفته و برای دریل های گیربکس دار طراحی شد اند . البته این نوع کلید در نینی سنگ ها و دریل چکشی و چکش تخریب هم دیده می شود .
  4. کلید دیمر دار ، یک ولمی که روی کلید خاموش روشن هست که می توانید با تنظیم درجه خاص خود از میزان فشار بیشتر بر روی کلید جلوگیری کند و دور دستگاه را بهتر کنترل کرد . این نوع کلید در دریل های ساده و ضربه ای زیاد می باشد .

به غیر از این نوع کلید کلیدی هست برای دور 1 و 2 مکانیکی طراحی شده است و در قسمت گیربکس دریل های ساده و ضربه ای قرار دارد . که می توانید در دستگاه را به صورت مکانیکی کم و زیاد کرد .

  • کلید ساده و ضربه ای که نوع حالت ضربه زدن برای سوراخکاری بر روی موادی مانند کچ و خاک و بتن گذاشته شده و حالت ساده برای سوراخکاری بر روی چوب و فلزات را می توان تعیین کرد .
  • کلید چپ گرد راست گرد که در 2 مدل قدیمی که بر روی کلید خاموش روشن قرار داشت و نسل جدید بر روی جازغالی گذاشته شده و باعث ایجاد سرعت یکسان در چپ گرد و راست گرد دریل شده است .
  • کلید تغییر حالت که در دریل های چکشی 4 شیار و 5 شیار می باشد و برای تعیین نوع حالت تخریب یا انواع سوراخکاری می باشد .

اخبار مرتبط

نظرات

 
   
 
Captcha