ایربراش چیست

ایربراش چیست

یک وسیله مینیاتوری بادی عالی برای کارهای تزئینی بر روی انواع سطوح می باشد

ایر براش


یک وسیله بادی عالی برای انواع نقاشی و کارهای مختلف بر روی سطوح مختلف می باشد.ایربراش، نوعی پیستوله بادی، مناسب برای کارهای مینیاتوری بوده و می توانید کارهایی که نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارند را به راحتی انجام دهید.
 این ابزار کاربردی، محصول جدیدی در صنعت ابزار بادی و مناسب برای زیباسازی سطوح موردنظر میباشد.از کاربردهای ایربراش میتوان به صنعت شیرینی پزی ،نقاشی با کیفیت عالی و فوق العاده با حجم کم در سطوح مختلف، صنعت آرایشگری جهت کار به روی مو، ناخن و گریم صورت اشاره کرد.ناخن کارها بیشترین استفاده از این محصول را دارند و برای رنگ، ناخن و دیزاین دادن استفاده میکنند.
ایربراش در دو مدل تفنگی و مدادی است و 4 مدل سوزن 0.2 ،0.5،0.3 و 0.8 تهیه و ارائه می شود.
در مدل مدادی ماشه دستگاه بر روی سیلندر قرار دارد و تقریبا هردو دست را به هنگام کارکردن درگیر می کند؛ اما در مدل تفنگی می توانید با یک دست راحت تر کار خود را انجام دهید.
مدل 0.2 به دلیل این که فقط شرکت های برند و خاص آن را ارائه می دهند و همینطور از قیمت بالایی برخوردار هستند، عموما در بازار کمیابند و می توانید مدل های دیگر در سایر ایربراش ها را تهیه کنید.
قسمت انتهایی دستگاه برای تنظیم سوزن و در قسمت پایین محلی برای اتصال شلنگ باد در نظرگرفته شده است.
 درایربراش، ماشه روی دستگاه و یا زیر آن قرار میگیرد. در قسمت دیگر اتصال کاسه وجوددارد که در زیر کاسه میتوانید میزان نفوذ مواد به داخل سیلندر را کنترل کنید؛ به عنوان مثال در صورت رقیق بودن مواد، مقدار آن را کنترل کرده و کاهش دهید تا از  پاشش بد جلوگیری شود.
 ماشه در بعضی ها تفنگی بوده و خیلی راحت تر کار انجام داده می شود و بعضا دقیقا مانند پیستوله کاسه زیر هستند و در برخی موارد هم کاسه در بغل دستگاه قرارمی گیرد.
نحوه کار کردن با این ابزار همانند پیستوله بوده و بعد از اتمام کار حتما باید آن را تمیز کرد. 
 ظرف پیستوله ها عموما روی سوزن دستگاه قرار دارد؛ در صورت خشک شدن مواد بر روی آن ، سوزن دستگاه خشک شده و با استفاده در دفعات بعدی به هنگام شلیک ممکن است شکسته شود که متاسفانه تهیه سوزن ایربراش نسبت به سوزن معمولی پیستوله ها دشوارتر می باشد.
ایربراش دارای برند خاصی نمی باشد؛ اما برندها در کیفیت ابزار و نوع چیدمان قطعات باهم تفاوت هایی دارند.
این دستگاه که یک ابزار بادی مینیاتوری می باشد قادر است بر روی انواع سطوح نقوش دلخواه خود را خلق کنید

نظرات

 
 
Captcha