چی بخرم بهتر

چی بخرم بهتر

برای خودم کدام دریل بخرم

کدام دریل مناسب کار ما است؟

هنگام خرید ابزار خیلی از افراد مشکل دارند که چه نوع مدل دریلی برای آن‌ها مناسب است! همانطور که می‌دانید انتخاب یک دریل مناسب از بین برندهای متفاوت با ویژگی های گوناگون ، کار ساده‌ای نیست.

در این مقاله سعی داریم شما را با انواع دریل و خصوصیت آن‌ها بیشتر آشنا کنیم تا با توجه به نیازتان، مناسب‌ترین مدل را خریداری نمایید.

بررسی

بصورت کلی دریل‌ها با توجه به مصارف مختلف به سه دسته تقسیم میشوند:

دسته اول : کسانی‌که برای کارهای شخصی و خانگی از دریل استفاده می‌کنند .این نوع افراد عموماً در طول سال بین 20 تا 100 سوراخکاری دارند، مگر اینکه خیلی دست به آچار باشند. این افراد از دریل‌های جنرال با استفاده می‌کنند که  دارای ضربه گیر، کلید چپگرد راستگرد و کلید گازی هستند. نوع سه نظام (اتومات یا آچاری) دراین دریل‌ها متفاوت نیست و سه نظام آچاری پاسخگو کارشماست چون نیاز به تعویض سریع مته ندارید. در نهایت می‌توانید براساس رنج قیمت دریل موردنظر خود را انتخاب کنید سه نظام اچاری پاسخگو کارشماست چون نیاز به تعویض سریع مته ندارید.

دسته دوم : برای کسانیست که کار به روی مصالح ساختمانی دارند. منظور از مصالح ساختمانی دیوارهای گچی، بتنی، سنگ و سرامیک است. اینگونه افراد به دلیل اینکه با دریل درآمدزایی می‌کنند وعمق نفوذپذیری و سرعت کار برایشان اهمیت دارد، دریل هایی که حالت چکشی و یا بتن‌کنی داشته باشند مناسب آنهاست. این سبک دریل‌ها سه حالته بوده ودارای چپگرد و راستگرد، کلید گازی ، مته 4 شیار (مناسب کسانیکه تا مته 20- 25 استفاده میکنند) هستند. همینطور میتوان مته 5 شیارهم استفاده کرد مناسب سطوح وسوراخکاری بزرگ است.

دسته آخر : دریل های ضربه ای هستند که گیربکس دارند. در مدل‌های مختلف با توان‌ها و گیربکس‌های متفاوت که می‌توانید براساس نوع و حجم کار دریل با توان موردنظرتان را تهیه کنید.  این دسته مناسب کسانیست که کارهای کارگاهی، کار برروی فلز، چوب و دیوار دارند . سه نظام دریل نام برده از دو حالت ساده و ضربه‌ای، دور کند و تند مکانیکی، چپگرد و راستگرد، کلید دیمردار و سه نظام 13 میلی متری برخوردار هستند. کسانیکه بخواهند مته بالاتر بگذارند یا باید از مته کونیک یا سه نظام 16 استفاده کنند. گیربکس این نوع دریل‌ها پاسخگوی سه نظام 16 هستند مگر اینکه کیفیت دریل پایین بوده و یا گیربکس واقعی و اصلی نباشد.

امیدواریم این مطلب توانسته باشد شما را در انتخاب دریل مناسبتان راهنمایی کرده باشد. لطفاً نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

نظرات

 
 
Captcha  
تقوی زاده
ارسال پاسخ
0
0
سلام عالی بود