سشوار صنعتی

بررسی شوار بوش مدل ghg 20-63

بررسی شوار بوش مدل ghg 20-63

سشوار صنعتی یک ابزار حرفه ای در صنعت بسته بندی

بررسی تخصصی سشوارصنعتی GHG 20-63 بوش

سشوار صنعتی یک ابزار کار آمد در انواع صنعت از جمله شلینگ کردن می باشد. در این مقاله سعی کردیم به بررسی سشوار جدید شرکت بوش بپردازیم

سشوار GHG 20-63 بوش جریان هوای گرم مورد نیاز برای انجام فرایندهای صنعتی و کارگاهی را فراهم می کند. این سشوار دارای توان  2000 می باشد و می توان توان و دور دستگاه را تنظیم کرد. موتور قدرتمندی که در ساختار این سیستم مورد استفاده قرار گرفته است، انرژی الکتریکی را به جریان هوای مداوم در سرعت‌های مختلف تبدیل می کند. منبع تغذیه مورد استفاده این نوع از سشوار صنعتی برق 220 ولت است.

جریان هوا

با استفاده از کلیدهای الکترونیکی موجود در روی سشوار GHG 20-63 بوش می توانید نسبت به تنظیم جریان هوای خروجی آن اقدام کنید. دبی هوای خروجی از 150 تا 500 لیتر بر دقیق قابل تغییر است. با استفاده از حالت تنظیم دور این سیستم می تواند جریان خروجی را از مقدار حداقل 150 لیتر بر دقیقه تا 500 در 10 حالت تنظیم کرد؛ به گونه ای که با هر تغییر 45 لیتر بر دقیقه بر دبی آن اضافه یا کم می شود.

از قابلیت های ویژه ای که در این دستگاه گنجانده شده است می توان به سرعت پایدار آن در دبی های مختلف هوای خروجی اشاره کرد. این ویژگی باعث شده است تا دستگاه برای کاربردهای مختلف عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد و باعث پیشرفت بهتر کارها شود.

تنظیم دمای جریان هوا در سشوار صنعتی بوش مدل GHG 20-63

این محصول شرکت آلمانی دارای نمایشگر دیجیتالی است که مقدار دما و جریان هوا از روی آن قابل خواندن و تنظیم است. دمای هوای خروجی از این دستگاه در محدوده 50 تا 630 درجه سانتیگراد قابل تنظیم است. این دما توسط یک سری از المنت هایی که انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کنند تولید شده و در سه حالت کم، متوسط و زیاد قابل تنظیم است. قابلیت تغییر دمای این سشوار صنعتی امکان استفاده از آن را برای کارهای مختلف در شغل‌های آهنگری، نجاری، باغبانی، لوله کشی، تعمیرگاهی، ساختمانی و ... میسر می کند.

قابلیت تنظیم دمای هوای خروجی و دبی آن در سشوار GHG 20-63 بوش باعث شده است که دقت انجام کار بالا رود و برای تجهیزاتی که حساسیت بالایی به تغییر دما دارند مانند لوازم الکترونیکی بتوان از این وسیله بهره برد.

مشخصات ظاهری سشوار GHG 20-63 بوش

این نوع سشوار با وزن 650 گرم ساخته شده است و ابعادی برابر با 245 در 201 در 86 سانتی متر دارد. ساختار ارگنومیک این وسیله باعث شده است تا به خوبی در دست قرار بگیرد و به راحتی قابل استفاده باشد. افزودن روکش لاستیکی به دسته آن باعث شده است که استفاده طولانی مدت سبب آسیب رسیدن به دست نشود و با تقسیم وزن سبک سشوار در سطح بزرگی خستگی زود رس برای شما به وجود نمی آید.

برای استفاده از این سشوار در قسمت های تنگ و دستگیر محافظ حرارتی متحرک به آن افزوده شده است. با کمک این محافظ دیگر نیاز نیست نسبت به برخورد سر دستگاه به قسمت های پلاستیکی و نرم وسایلی که به آن هوای گرم می دهید، نگرانی داشته باشید.

قابلیت توقف اتوماتیک

کمپانی بوش برای آنکه دمای این وسیله در مواقعی که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرد از حد مجاز بالاتر نرود از قابلیت توقف اتوماتیک بهره برده است. در این حالت وقتی دستگاه دما را بالا تشخیص می دهد به المنت ها دستور می دهد تا خاموش شوند و دیگر حرارت تولید نکنند. این کار علاوه بر آنکه از آسیب رسیدن به قطعات مختلف دستگاه و آب شدن قسمت های نرم آن جلوگیری می کند باعث صرفه جویی در مصرف برق نیز می شود.

نازل و محافظ آن

در محل خروج باد یا جریان هوا از سشوار GHG 20-63 بوش یک نازل قرار می گیرد که وظیفه هدایت باد به سمت محل کار را بر عهده دارد. شرکت بوش نازل و محافظ آن را به همراه سشوار ارائه کرده است و در بسته بندی این وسیله قرار داده است.

کاربرد

سشوار صنعتی بوش مدل GHG 20-63 را می توانید برای شکل دادن به لوله های PVC مورد استفاده قرار داده یا این لوله ها را به هم دیگر متصل کنید. این نوع از سشوار قابلیت اسفاده در رنگ کاری را نیز دارد و با استفاده از آن می توان رنگ قدیمی موجود در دیواره خودرو یا اشیای دیگر را برداشت. در رنگ کاری برای خشک کردن محل رنگ شده نیز می توان از این وسیله استفاده کرد.

از موارد کاربرد این سشوار سرعت بخشیدن به فرایند خشک شدن چسب های صنعتی می باشد. در ایجاد خلا، صافکاری، یخ زدایی، بسته بندی، لحیم کاری و ... نیز این محصول مورد استفاده قرار می گیرد.

عاملی که در استفاده سشوار GHG 20-63 بوش نقش اساسی دارد ایجاد حرارت بدون حضور شعله است. وجود شعله می تواند باعث آسیب رسیدن به ساختار موادی مانند لوله ها، چسب و ... گردد.

برای آنکه بتوانید این وسیله را به خوبی مورد استفاده قرار دهید بهتر است سشوار را ثابت نگه ندارید و به صورت دایره وار بر روی محلی که می خواهید آن را گرم کنید حرکت دهید.

نظرات

 
 
Captcha