معرفی تراز لیزری بوش

انواع تراز لیزری بوش

انواع تراز لیزری بوش

تراز های لیزری بوش یکی از با کیفیت ترین تراز های حال حاضر جهان است

معرفی و مقایسه انواع تراز لیزری بوش

به منظور هم راستا کردن چند شی از تراز استفاده می شود. انواع مختلفی از تراز وجود دارند که نیروی جاذبه زمین و یا از نور لیزری برای مشخص کردن تراز استفاده می کنند. تراز لیزری از ابزارهای نوینی است که باعث افزایش سرعت و دقت در انجام تراز در کارهای مختلف عمرانی و صنعتی شده است. شرکت بوش یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ساخت ابزارهای نوین بوده و در این راستا انواع مختلفی از تراز لیزری را تولید کرده است.
ترازهای لیزری را از نظر نقطه ای بودن، سه خطی، مخصوص کاشی و سرامیک، جیبی، روتاری، 360 درجه و دوخطی بودن مورد مقایسه و تقسیم بندی قرار می دهند.
انواع تراز لیزری بوش عبارت اند از:
•    تراز لیزری نقطه ای بوش
•    تراز لیزری دو خطی
•    تراز لیزری سه خطی
•    تراز لیزری بوش ترکیبی
•    تراز لیزری بوش نور سبز
تراز لیزری نقطه ای
چندین مدل از تراز لیزری نقطه ای توسط شرکت بوش طراحی شده است. مدل gpl 5 دارای پنج نقطه و وزن 250 گرمی بوده و نقطه های آن در بالا، پایین، چپ، راست و وسط این دستگاه قرار گرفته است. این ترکیب قرار گیری امکان نصب دو شیء در چپ و راست یک قطعه را به صورت هم راستا امکان پذیر می سازد.


تراز لیزری ترکیبی


ترازهای لیزری ترکیبی شرکت بوش هم به صورت نقطه ای کار تراز کردن را انجام می دهند و هم قابلیت آن را دارند که خطی کار کنند. شرکت بوش روش خاصی برای نام گذاری مدل های مختلف تراز لیزری مرکب دارد. به طور مثال مدل gcl 2-50 c + bt 150 نشانگر این مطلب است که در حالت خط 20 متر و در حالت نقطه ده متر است.
یک پایه که قابلیت تنظیم ارتفاع تا 1.5 متر را دارد برای کارکرد بهتر در کنار آن ارائه شده است. کیف برزنتی، جای باتری و شاخص از لوازم جانبی دیگر این مدل هستند.
تراز با 2 نقطه و 2 خط این امکان را برای مهندسانی که هم می خواهند از تراز خط و هم از تراز نقطه استفاده کنند فراهم کرده است.


Ip امنیت ترازهای لیزری بوش


یکی از معیارهایی که در مقایسه بین انواع مختلف تراز لیزری مورد بررسی قرار می گیرد Ip امنیت آن است. این معیار که به صورت یک عدد نمایش داده می شود بیانگر مقدار مقاومت دستگاه در برابر رطوبت و گرد و غبار است.
برای مدل gcl 2-50 عدد ip امنیت 54 است، مدل GLL 3-80 و gcl 25 نیز به همین میزان در برابر نفوذ رطوبت و گرد و غبار مقاوم است.
کنترل از راه دور
امروزه با استفاده از گوشی های هوشمند می توان ترازهای لیزری را از راه دور کنترل کرد. تراز لیزری gll 3-80 c بوش از جمله مدل هایی است که این قابلیت را دارد که به تلفن همراه متصل شود و اطلاعات به دست آمده را رد و بدل کند.
علاوه بر امکان اراتباط با تلفن های هوشمند کنترل هایی نیز در برخی از مدل های تراز لیزری بوش که دارای پایه های نگهدارنده هستند قرار داده شده است تا در زمان کار شخص بتواند از محلی که ایستاده است تنظیمات مربوطه را با توجه به پیشرفت کار انجام دهد. امکان تنظیم شدت نور این دستگاه ها این امکان را به وجود آورده است که در برابر تراز بایستید کارهای خود را انجام دهید.


مدل تراز سه خطی


تراز های سه خطی برای تراز کردن چندین سطح به صورت هم زمان به کار می روند. خطوط این دستگاه ها در سه جهت افقی، عمودی و کناری عمل می کند و به صورت سه بعدی بنای در حال تراز شدن را در بر می گیرد. قابلیت استفاده از این سه خط به صورت تکی و هم زمان وجود دارد. ارائه سه مربع تفکیکی و همزمان توسط این نوع از تراز لیزری بوش آن را به یک ابزار حرفه ای بدل کرده است.
ترازهای سه خطی لیزری بوش به دو نوع 180 درجه و 360 درجه تقسیم می شوند. تراز لیزری 3 محوره بوش مدل gll 3-80+bm1 دارای سه خط تراز بوده، برد عادی 40 متر و برد به همراه گیرنده 80 متر دارد. با توجه به اینکه این مدل در 3 خط 360 درجه ارائه شده است و با رسیور دارای برد 80 متر است یکی از بهترین محصولات بوش برای انجام کارهای ساختمانی محسوب می شود.


تراز خودکار


این قابلیت در برخی از محصولات شرکت بوش وجود دارد که وقتی تراز تا 4 درجه از وضعیت تنظیمی منحرف می شود به وسیله چراغ چشمک زن هشدار می دهد و به صورت اتوماتیک به حالت اولیه خود بر می گردد. پس در صورتی که می خواهید از این امکانات استفاده کنید مدلی را انتخاب کنید که قابلیت AUTOLEVEL داشته باشد.


رنگ لیزر  تراز


شرکت بوش تراز لیزری خود را با نورهای سبز و قرمز ارائه داده است. اغلب ترازهای موجود در بازار با رنگ قرمز کار می کنند ولی بوش در مدل هایی مانند GLL 3-80 از نور سبز با کلاس 2 برای مشخص کردن مسیر تراز استفاده کرده است. این مدل در حالت عادی برد 30 متری دارد ولی با اضافه شدن گیرنده دیجیتال این برد تا 120 متر افزایش پیدا می کند.


دمای تراز


انواع تراز لیزری بوش در دمای 10 تا 40 درجه سلسیوس قابلیت استفاده دارند و دمای نگهداری از 20- تا 70 درجه متغیر است. برخی مدل های این برند قابلیت استفاده در دمای 10- و 50+ درجه را نیز دارند.
منبع تغذیه
شرکت بوش برای مدل های جدید تولیدی خود مانند gcl 2-50 هم باتری های پشتیبان و هم امکان شارژ توسط شبکه برق را قرار داده است. باتری های لیتیومی در بسیاری از مدل های تولیدی بوش به عنوان منبع تغذیه اصلی به شمار می رود.

متعلقات


سه پایه، پایه های مگنتی، کیف حمل و ... از متعلقات تراز لیزری هستند که در کنار خرید تراز می توانید آنها را نیز سفارش دهید.


نظرات

 
 
Captcha