کارایی کارواش

آشنایی بیشتر با کارواش

آشنایی بیشتر با کارواش

کارواش یک ابزار خوب برای پاک کردن سطوح

کاربرد کارواش و معرفی آن


در این مقاله قصد داریم به کاربرد کارواش و معرفی این وسیله بپردازیم، افرادی که به ظاهر خودروی خود اهمیت می‌دهند به صورت مداوم عادت دارند تا آن را تمیز نگه دارند و آن را بشویند. تمیز کردن خودرو به صورت دستی کاری وقت بر و خسته کننده است و به همین دلیل توصیه می شود از یک دستگاه کارواش استفاده کنید. کارواش ها آب را با سرعت زیادی به سمت لکه ها هدایت می کنند و خیلی سریع آنها را از روی سطوح تمیز می کنند.
کاربرد کارواش فقط به شستن خودرو محدود نمی شود و از آن می توان برای شستن هر وسیله صنعتی، سطوح کاشی کاری شده و … استفاده کرد.
کارواش چگونه کار می کند؟
کارواش انرژی الکتریکی را از سیم برق می گیرد و با موتوری که دارد آن را به حرکت چرخشی تبدیل می کند. حرکت چرخشی در ادامه وارد پمپ می شود و باعث افزایش فشار آب ورودی می گردد. آب تحت فشار از طریق لنس و نازل به بیرون هدایت شده و با دبی و سرعت بالایی جریان پیدا می کند.

دبی و فشار واترجت چه معنایی دارند؟


اگر با کارواش کار کرده باشید حتما با دو مفهوم فشار و دبی برخورد داشته اید، اما آیا می دانید مفهوم و تفاوت این دو چیست؟ آیا پمپ با فشار بیشتر بگیریم یا دبی بیشتر؟
مفهوم فشار به معنای نیروی وارد بر سطح است. هر چقدر آب وارد شده نیروی بیشتری را بر سطحی که قرار است تمیز شود وارد کند فشار کاری کارواش بیشتر است. دبی کارواش به مقدار آبی گفته می شود که در هر لحظه از آن خارج می شود. همیشه دبی زیاد به معنای بالا بودن فشار کاری نیست. همانطور که از یک لوله بزرگ آب زیادی خارج می شود ولی فشار آن ممکن است زیاد نباشد. بنابراین اگر با لکه های خیلی محکمی سروکار دارید باید به دنبال یک واترجت با فشار بالا باشید.

کاربرد کارواش در محیط خانه چیست؟


از کارواش در خانه نیز برای انجام کارهای مختلفی می توان استفاده کرد. فشار بالای آبی که از این دستگاه خارج می شود امکان استفاده از آن در کارهای تمیزکاری را فراهم کرده است. نرده های موجود در اطراف پله ها و دور باغ یکی از مکان هایی هستند که به مرور زمان آلودگی را در خود جمع می کنند و به کمک یک کارواش می توان این آلودگی ها را زدود.
قسمت های کاشی، سیمان و موزاییک حیاط که نیاز به شستشوی هفتگی دارند را نیز می توان با کمک این نوع از وسایل شستشو داد. استخر و پارکینگ از دیگر مکان های موجود در خانه هستند که برای تمیز کردن آن نیاز به کارواش وجود دارد.

برای نظافت هتل کارواش صنعتی یا خانگی؟


هتل و رستوران ها یکی از مراکزی هستند که مراجعات مکرری به آن صورت می گیرد. حضور مردم در هتل ها باعث شده است تا نیاز باشد به صورت روزانه شستشوی سالن ها، غذاخوری و دیگر قسمت ها ضروری باشد.
با توجه به فضای هتل و وسعت قسمت هایی که نیاز به شستشو دارد می توانید یکی از انواع کارواش خانگی و صنعتی را از فروشگاه اینترنتی ایران بوش خریداری و استفاده کنید.
ورودی رستوران ها و هتل ها، پارکینگ، نما و استخر از جمله قسمت هایی هستند که قابلیت شستشو با این دستگاه را دارند و وجود این وسیله می تواند نیاز به نیروی کار انسانی را در هتل کاهش دهد.
در رستوران ها نیاز به شستشوی آشپزخانه نیز وجود دارد که با فشار آب حاصل از کارواش می توان وسایل مختلف آشپزخانه را مورد شستشو قرار داد. میزها و صندلی های پلاستیکی را می توان یک جا جمع کرد و با کم کردن فشار پمپ در حدی که به خود این وسایل پلاستیکی آسیبی نرسد آنها را شسته و تمیز کرد.

انواع کارواش کدامند؟


با توجه به نوع استفاده ای که از کارواش می شود انواع مختلفی از این محصول نیز به وجود آمده اند. کارواش آب فشار قوی یکی از روش هایی است که برای شستشوی خودرو استفاده می شود. در این نوع کارواش نیاز به واترجت های با فشار زیاد وجود دارد. فشار کاری این نوع از کارواش ها حدود 150 تا 180 بار است. کارواش های فشار متوسط فشار کمتری نسبت به فشار قوی تولید می کنند و با قیمت پایین تری نیز قابل خریداری هستند. برای کاربردهای خانگی توصیه می شود از کارواش فشار پایین استفاده کنید. این کارواش ها برق کمتری مصرف می کنند و می توان از آنها برای کارهای سبک مانند شستشوی زمین و خودرو استفاده کرد.

معنای حداکثر دمای ورودی کارواش چیست؟


هر کارواشی که شما خریداری کنید قادر است در یک بیشینه دمایی آب ورودی کار خود را به خوبی انجام دهد. با افزایش دمای آب ورودی تا بیش از مقدار تعیین شده به ساختار پمپ و سایر قسمت های تشکیل دهنده کارواش آسیب می رسد. همان طور که خودتان نیز می دانید هر چقدر دمای آب بیشتر باشد آلودگی ها زودتر تمیز می شوند بنابراین خیلی ها دوست دارند با آبی که از آبگرمکن می آید کارواش را تغذیه کنند که در این حالت ها باید به بیشینه دمای مجاز توجه داشته باشید.

جابجایی کارواش


برای جابجایی بهتر کارواش ها از چرخ های نصب شده در زیر آن استفاده می شود. برای اینکه جابجایی این وسیله در زمان شستشوی سالن ها راحت باشد در روی آن به مقدار لازم شلنگ و سیم جایگذاری می شود. با وصل کردن شلنگ به شیر آب می توانید کارواش را به طور مثال در یکی از نمونه ها 7 متر جابجا کنید و محل مورد نظر را شستشو دهید. برای جلوگیری از پخش و دست و پا گیر نشدن شلنگ از یک قرقره در بالای دستگاه استفاده می شود که کار جابجایی را راحت کرده است.
سیستم های ایمنی در کارواش ها
فشار بالا می تواند خطر آفرین باشد. به طور مثال در صورتی که در داخل دستگاه فشار افزایش پیدا کند می تواند باعث ترکیدگی لوله ها و آسیب رسیدن به پمپ شود. به همین دلیل سیستم های درون دستگاه استفاده شده است که در زمان هایی که پمپ روشن است ولی راه خروج آب بسته است با رسیدن مقدار فشار به بیشترین مقدار خود راه آب را باز می کند.

نظرات

 
 
Captcha