بررسی یک فرز بوش

مینی سنگ بوش

مینی سنگ بوش

برسی یکی از مینی فرز های بوش

بررسی مینی سنگ gws 17-125 cie بوش

مینی سنگ gws 17-125 cie بوش یکی از ابزارهایی است که توسط شرکت برش برای برش مصالح و فلزات طراحی شده است. کمپانی بوش تجربه بالایی در ساخت ابزارآلات برقی دارد و انواع مختلف این وسایل را به وسیله کادر متخصصی که دارد طراحی و تولید می کند. برش فلزات یکی از مقولات صنعتی است که ساخت ابزار برای آن نیازمند کار تخصصی بالایی بوده و به راحتی نمی توان به وسایل ساخت هر جایی اعتماد کرد.
فرز یا سنگ وسیله ای است که با چرخش یک دیسک که نیروی خود را از موتور برقی می گیرد اجسام را با نیروی سایش برش می دهد. این ابزارها در سایزهای متفاوتی ساخته می شوند که نوع کوچک آن با عنوان مینی فرز مشهور شده و کاربردهای انعطاف پذیری در برش قسمت های مختلف از خود نشان می دهد.

قدرت کاری مینی سنگ gws 17-125 cie بوش و سیستم های حفاظتی


توان این وسیله 1700 وات اعلام شده است و قادر است با مصرف چنین توانی کارهای مربوط به برش فلزات را قدرت بالایی برای شما انجام دهد. سیستم شروع نرم یا soft start که در ساختار این سنگ فرز استفاده شده است از افزایش ناگهانی گشتاور بر روی موتور دستگاه در زمان شروع به کار جلوگیری می کند. سیستم دیگری که برای محافظت از دستگاه در برابر بار اضافی در این دستگاه وجود دارد Overal Protection است این سیستم زمانی به کار می افتد که گشتاور و بار اضافی به دستگاه در زمان کار اعمال شود. کارکرد سیستم محافظت در برابر بار اضافی به این صورت است که مینی فرز را در چنین مواقعی خاموش می کند.

سیستم کنترل لرزش


همانطور که می دانید در زمان کار دستگاه هایی مانند مینی سنگ لرزش زیادی ایجاد شده، این لرزش باعث خستگی کاربر می شود و در دراز مدت می تواند باعث خرابی خود فرز نیز شود. شرکت بوش برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین حالتی سیستم کنترل لرزش را به دستگاه افزوده که لرزش های ایجاد شده را تا حدودی خنثی می کند. لازم به ذکر است که بوش با بکارگیری کنترل لرزش در سنگ های تولیدی خود در سال 2001 توانست استاندارد کنترل لرزش را از آن خود کند.
سرعت مینی فرز بوش مدل gws 17-125 cieh و کنترل آن
سرعت مینی فرز همان سرعتی است که دیسک یا صفحه برش در هر دقیقه می چرخد. این سرعت هر چقدر بیشتر باشد سرعت کار نیز به همان نسبت بالاتر می رود. امروزه با افزوده شدن کنترل سرعت به سنگ فرزها می توانید برای کارهای مختلفی از آن استفاده کنید. سرعت این نوع مینی سنگ در بازه 2800 تا 11500 دور بر دقیقه قابل تنظیم است. شما می توانید در 6 حالت سرعت را قرار دهید و متناسب با سختی و ضخامت قطعه کار خود نسبت به انجام برش اقدام کنید. البته سعی کنید برای مدت طولانی از سرعت های بالای دستگاه استفاده نکند زیرا دیسک برش سریع تر ساییده می شود و از طرف دیگر ممکن است به موتور و سیستم انتقال قدرت نیز فشار وارد شود.

در زمان گیر کردن صفحه برش چه اتفاقی می افتد؟


در برخی از انواع سنگ فرز با گیر کردن صفحه برش به دست کاربر ضربه وارد می شود و ممکن است دستگاه از دستان شما خارج شود و یا ایجاد خطر کند یا حتی ضربه به موتور منتقل شده و به آن آسیب برسد. به همین دلیل در این مدل از سیستم Kick Back Stop استفاده شده که از به وجود آمدن چنین مشکلاتی با خاموش کردن موتور جلوگیری می کند.
مشخصات ظاهری مینی سنگ gws 17-125 cie بوش
رنگ آن آبی تیره بوده و با وزن 2.4 کیلوگرم یکی از انواع سبک و کاربردی فرزها به شمار می آید. قابلیت استفاده از صفحه با قطر 12.5 سانتی متر روی این مدل فرز وجود دارد و از مهره ای با رزوه 14 میلی متر در آن بهره برده شده است. ابعاد سنگ 311 در 103 میلی متر می باشد.

سیستم خنک کننده


در دستگاه هایی که با سرعت بالایی کار می کنند به دلیل نیروی اصطکاک گرمای زیادی تولید می شود. در مینی فرز gws 17-125 cie بوش برای غلبه بر گرمای تولید شده از سیستم خنک کننده مستقیم استفاده شده است. این خنک کننده دمای قسمت های مختلف سنگ را کاهش می دهد و باعث طولانی تر شدن عمر آن می شود.
سیستم برقی مینی سنگ فرز بوش
برای تغذیه این وسیله باید از ولتاژ 220 ولت یا همان برق شبکه استفاده کنید. ویژگی خوبی که در سیستم برقی این دستگاه وجود دارد این است که اگر روشن مانده باشد و آن را به برق بزنید خاموش خواهد ماند و از ایجاد خطر برای شما خود داری خواهد کرد.

کاربرد در رنگ کاری


برای سایدن رنگ های قدیمی که می خواهید آن را بردارید و رنگ جدید روی قطعه کار بزنید می توانید به مینی فرز مدل gws 17-125 cie اعتماد کنید. همچنین می توانید اجسام فلزی را که دچار زنگ زدگی شده اند را با این ابزار لایه برداری کنید و روی آن رنگ بزنید.

کاربرد مینی فرز در لوله کشی


برای برش لوله های فلزی یکی از بهترین ابزارها استفاده از مینی سنگ می باشد. با کمک این وسیله می توانید به راحتی دور تا دور لوله را برش دهید و آن را به دو قسمت تقسیم کنید.

کاربرد فرز در جوشکاری


یکی از مشاغلی که به طور گسترده ای در آن از مینی فرز استفاده می شود جوشکاری است. از این نوع ابزار می توانید برای برش فلزات و صفحات آهنی استفاده کنید یا محلی که جوشکاری کرده اید را صاف کنید تا تیز نباشد و دست کسی را نبرد. یا می توانید محلی که زنگ زده است را برای جوشکاری تمیز کنید.


نظرات

 
 
Captcha