مقایسه 2 اره میان رده

مقایسه 2 اره میان رده

اره عمود بر نیمه صنعتی بوش و متابو

مقایسه اره عمود بر بوش مدل  gst 8000 e و متابو مدل steb 80 quick


اگر به دنبال خرید وسیله برش چوب هستید در این مقاله به مقایسه اره عمود بر بوش مدل  gst 8000 e و متابو مدل steb 80 quick پرداخته ایم. اره عمود بر وسیله ای است که در آن با حرکت رفت و برگشتی تیغه چوب بریده می شود و از آن به صورت دستی استفاده می شود. این نوع اره را می توان یکی از منعطف ترین انواع آن دانست که به راحتی قابلیت جابجایی دارد و از آن می توان برای برش انواع چوب در شکل های مختلف استفاده کرد.

مقایسه مشخصات فنی دو ابزار عمودبر


توان ورودی دستگاهی که بوش ساخته است 710 وات بوده و محصول متابو با مصرف کردن 590 وات توانی برابر با 350 وات را تولید می کند. سرعت مدل gst 8000 e بین 800 تا 3100 رفت و برگشت در دقیقه با توجه به بار وارده تغییر می کند و دیمر دار است؛ در مقابل steb 80 quick با سرعت رفت و برگشتی 900 تا 3300 کار می کند. این دو برند برای دستگاه خود امکان تنظیم سرعت قبل از شروع به کار را ممکن ساخته اند و کاربر می تواند با توجه به نوع قطعه کار سرعت حرکت تیغه را تنظیم کند. در مدل بوش علاوه بر فشار روی کلید الکتریکی میزان سرعت به وسیله یک پیچ نیز قابل تنظیم است.
آیا این دستگاه ها فقط روی چوب کارایی دارند؟
اره های عمود بر قابلیت برش فلزات با ضخامت کم را نیز دارند به طور مثال عمق برشی عمودبر متابو steb روی چوب 8 سانتی متر، روی فلزات غیر آهنی مانند مس و آلومینیوم 2.5 و روی فولاد 8 م م است. Gst نیز عمق برشی اش روی چوب 8، آلومینیوم 2 و فولاد غیر آلیاژی 1 سانتی‌متر است.

کدام یک از انواع اره های عمود بر وزن کمتری دارند؟


ابزاری که متابو تولید کرده با داشتن وزن دو کیلویی نیم کیلو سبکتر ساخته شده است و به همین دلیل کمتر باعث خستگی کاربر می شود. ابعاد بدنه اره بوش 298 در 233 م م است.

حرکت پاندولی


گفتیم تیغه برای اینکه بتواند جسم مورد نظر را برش دهد حرکت رفت و برگشتی انجام می دهد، در حالت معمول تیغه به صورت مستقیم حرکت می کند اما در حرکت پاندولی تیغه مانند یک پاندول به صورت مداوم با خط مستقیم زاویه پیدا می کند و باعث می شود گوشه های قطعه کار با سرعت بیشتری بریده شوند.
ابزاری که برند متابو تولید کرده است می تواند با حرکت پاندولی از 45- درجه تا 45+ کار برش را انجام دهد. با توجه به اینکه حرکت 45 درجه ای بر روی همه قطعات کار قابل اجرا نیست و بعض اوقات نیز نیاز است تا به مرور زاویه پاندولی از کم به یاد تغییر کند متابو این بازه 45 درجه ای را به 4 حالت قابل تنظیم تقسیم بندی کرده است. اره عمود بر بوش مدل  gst 8000 e نیز از نظر پاندولی مشخصات مشابهی با متابو دارد.

مکش و دمش گرد و غبار


نجاری یکی از مشاغلی است که در هنگام برش چوب در آن چرد و غبار زیادی ایجاد می شود و علاوه بر اینکه دید نجار مختل می شود احتمال آسیب رسیدن به دستگاه تنفسی او نیز بالا می رود. این دو مدل اره عمود بری که در حال مقایسه آنها هستیم دارای دمندگیبرای تمیز کردن محیط کار خود هستند ولی فقط متابو STEB 80 QUICK هست که از امکان اتصال آن به جاروبرقی برخوردار است.

تعویض تیغه دستی


یکی از مشکلاتی که در اره های عمودبر قدیمی وجود داششتی سختی تعویض تیغه بود. بوش و متابو برای غلبه بر این مشکل امکان تعویض تیغه در ابزار تولیدی خود را به صورت دستی و با سرعت بالا فراهم کرده اند. بوش در این زمینه می گوید که تیغه گیر اتوماتیک است و با یک دست می توانید تیغه را تعویض کنید.

آیا امکان برش دقیق با اره های عمود بر وجود دارد؟


واقعیت این است که برشی که توسط عمود بر انجام می شود به اندازه اره میزی یا فارسی بر دقیق نیست. خریدار باید انتظارات معقولی نسبت به وسیله ای که خریداری می کند داشته باشد شما این ابزارهای متابو STEB و بوش gst را خریداری می کنید که به صورت دم دستی و در کارهایی که نیاز به دقت بالایی ندارد از آن استفاده کنید. البته دقت انجام برش تا حد زیادی نیز به مهارت نجار وابسته است و فرد هر چقدر بیشتر با آن کار کند می تواند کار بهتری را ارائه دهد.

مقایسه قیمت اره عمود بر متابو مدل steb 80 quick و بوش مدل  gst 8000 e


قیمت این ابزارها با توجه به امکانات و توانایی هایی که در بالا ذکر شد تعیین می شوند. در خرداد ماه 99 فروشگاه اینترنتی ایران بوش قمیت آنها را به ترتیب 2380 و 1749 هزار تومان اعلام کرده است که برای خرید اینترنتی می توانید به سایت این فروشگاه مراجعه کنید. لازم به ذکر است که ایران بوش امکان ارسال سریع این محصولات را به مناطق مختلف کشور دارد. ایران بوش برای برش گر متابو یک کیف حمل نیز به همراه دستگاه به شما تحویل خواهد داد.


نظرات

 
 
Captcha