بررسی کد های دریل بوش

بررسی کد های دریل بوش

در این مقاله به بررسی کدهای دریل برقی بوش می پردازیم

شرکت بوش یکی از بزرگ ترین و حرفه ای ترین تولید کنندگان ابزارهای صنعتی می باشد که در کشور ما نیز دارای قدمتی طولانی می باشد. این شرکت به علت تولید زیادی از انواع محصولات آمده است یک سری کد اختصاصی برای خود تعریف کرده تا بتوانید هر گروه محصول را با آن از هم دیگر جدا کند. در این مقاله قصد داریم درباره که ابتدایی انواع دریل شرکت بوش مطالبی را عنوان کنیم تا در هنگام خرید راحت تر و با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید. ابزار هی بوش عموما از یه قسمت تشکیل شده، قسمت اول کدی که با حروف شروع شده قسمت دوم اعداد و قیمت شوم از وجود داشته باشد آن هم با یکی سری حروف  کد گذری شده است.

در مورد دریل های پر مصرف شرکت بوش می توان گفت به 4 گروه  تقسیم بندی می شود.

gbm

این مدل که به دریل ساده معروف است و برای سوراخکاری بر روی چوب و فلزات طراحی شده  دارای مدل های و قدرت های مختلفی میباشد و می تواند دارای کلید چپگرد راست گرد و کلید دور متغییر باشد. این نوع دریل دارای دنده های قوی می باشد. دریل ساده مناسب برای سوراخکاری بر روی مصالح ساختمانی نمی باشد.

gsb

دریل ضربه ای که در بازار به اشتباه به نام دریل چکشی نامیده می شود. این دریل که نام دریا کارگاهی هم شناخته می شود یک دریل کامل می باشد که به غیر از خصوصیات و کارایی که در دریل ساده نامیده شده حالت ضربه هم دارد و میتوانید بر روی مصالح ساختمانی از آن بهره ببرید. چرا این ردیل در یل ضربه ای است نه چکشی چوب بر روی دنده ان یک سری حالت پله طراحی شده است که در حین گردش ضربه هم می تواند به سطح کار وارد نماید ولی برای سوراخکاری های عمیق مناسب نمی باشد.

gbh

یک دریل ساختمانی تمام عیار، این مدل را هم خیلی ها به اشتباه به نام بتن کن می شناسند که در وایع و در ترجمه لغوی دریل چکشی می باشد. دریل چکشی که دارای 2 مدل، 3 حالته و و 2 حالته می باشد. این نوع دریل دارای سیستمی متفاوت نسبت به درل ضربه ای می باشد و از سیستم رینگ پیستون بهره گرفته است. به صورت کلی می توان این نوع دریلهای را به 2 گروه پر مصرف 4 شیار و 5 شیار تقسیم کرد.

مدل 4 شیار درای 3 حالت گردش، گردش همراه چکش و چکش برای تخریب نام برد.

مدل 5 شیار دارای حالت چکش و گردش با چکش می باشد.

این نوع از دریل بوش مناسب برای کارهای ساختمانی و سوراخکاری با قطر های بالا می باشد.

gsh

چکش تخریب که همان صور که از اسمش مشخص برای تخریب و کندن سطوح مختلف می باشد و از مدل 3 تا 30 کیلویی دارد که بر اساس نوع و وزن برای سطوح مختلف می توان استفاده نمود. این نوع دریل برای از حالت رفت و برگشت استفاده کرده و از شاتون های قوی تری بهره برده است.

مدل های دیگری هم از این نوع دریل وجود داری که کدهای متفاوتی دارند ولی چون تخصصی می باشند و مصارف خاص دارند در این مقاله به آنها نمی پردازیم از جمله می توان به دریل نمونه بردار یا کرگیر و یا دریل سرکج اشاره کرد.

نظرات

 
 
Captcha