مقایسه‌ی دو دریل شارژی

مقایسه‌ی دو دریل شارژی

بررسی و مقایسه gsb 18v50 و gsb 180

در این مطلب قصد داریم دو دریل شارژی پرطرفدار بوش را مقایسه کنیم و معرفی اجمالی روی هر دو داشته باشیم تا دریل مناسب خود را انتخاب کنید.

بررسی به لحاظ ظاهر و ساختار:

دریل‌های محبوب و پرفروش بوش مدل GSB 180 LI و GSB 18V-50.با فرض اینکه مدل  GSB 180LI از نوع 2 آمپرساعت باشد هردو دریل به لحاظ ظاهری تفاوتی ندارند.  جفت دستگاه‌ها ولتاژی برابر  18 ولت و سرعت در حالت آزاد تقریبا1800 دور در دقیقه دارند.

باطری‌های دو دریل از نوع کول پک بوده و میزان شارژی باطری از انتهای باطری نمایش داده میشود. همچنین چراغ روشن کننده محیط را دارا هستند که چراغ  GSB 18V-50 از کیفیت بالاتری برخوردار است .

دو دریل موردبررسی مجهز به کلید چپگرد راستگرد ،کلید کنترل سرعت ، دور 1 و 2مکانیکی ، شفت ½ و سه نظام 13 میلی متری هستند. سه نظام مدل GSB 18V-50  از 1.5 تا 13 میلی متر را ساپورت می‌کند و در نهایت به لحاظ کیفیت برتر است. GSB 180LI مجهز به سه نظام از جنس پلاستیکی خام است و همانند GSB 18V-50 از 1.5 تا 13 میلی متر را ساپورت می‌کند.

بررسی به لحاظ ارگونومی و وزن:

GSB 180LI با وزن 1.8 کیلوگرم ارگونومی ضعیفتری دارد که همانند دست گرفتن پتک می‌باشد . اما  GSB 18V-50 با وزن 1.1 کیلوگرم از ارگونومی فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ به این صورت که به هنگام دست گرفتن دستگاه، وزن روی دو قسمت پایین و بالای موتور تقسیم شده و باعث می‌شود کاربر احساس سنگینی نداشته باشد. گشتاور GSB 180LI از GSB 18V50 4 نیوتن بالاتر است ومی‌ارزد اما به هنگام کار این تفاوت درگشتاور به چشم نمی‌آید.

 نوع موتور استفاده شده در این دو دریل سبب اختلاف قیمت آنها می‌شود. موتور GSB 18V50 برشلس و بدون ذغال است اما  GSB 180LI  از نوع زغالخور است.

تنها موردی که باعث شده GSB 180LI  نسبت به مدل‌های قبلی خود بهینه شده باشد عدم نیاز به تعویض کلی موتور دریل به هنگام اتمام شدن زغال دستگاه است و تنها تعویض زغال کافیست.

طبق تحقیقات صورت گرفته طول عمر موتور برشلس GSB 18V50 تقریباً 10 برابر موتورهای زغالی است و به کسانی که مدت زمان و مقدار کار بالایی با دریل شارژی دارند و میخواهند موتور به راحتی خراب نشده و عمر طولانی داشته باشد وهمچنین بدلیل عدم ایجاد وقفه (استپ موتور به هنگام اتمام زغال) این مدل پیشنهاد میشود.

قابل ذکر است که GSB 180LI  به دلیل ایجاد جرقه زیر زغالی به هنگام کار، برای محیط‌هایی که نباید جرقه‌ای وجود داشته باشد مناسب نیست و دریل با موتور برشلس انتخاب بهتری است.

تشکر از توجه شما.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد.نکات و سوالات خود را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

 

نظرات

 
 
Captcha