مقایسه متر لیزری

مقایسه متر لیزری

مقایسه متر لیزری بوش glm 120c با بقیه مدل ها

امروز قصد داریم تنها متر لیزری شتر گاو پلنگ شرکت بوش یعنی متر 120 متری مدل glm 120 c را معرفی کنیم. در ادامه متوجه خواهید شد که به چه دلیل این متر کامل، محبوب است.


متر بوش مدل  glm 30 با برد 30 متری تنها قابلیت اندازه‌گیری به صورت متر طول را داشته و حرفی برای گفتن ندارد.
متر بوش مدل glm 40 با برد 40 متری محاسبه و اندازه‌گیری به صورت متر، مترمربع، مترمکعب و فیثاغورس و دارای کمی حافظه.

متر بوش با برد 50 متری موجود در دو مدل اما مدل حرفه‌ای‌تر آن یعنی glm 50-27 c محاسبه و اندازه‌گیری به صورت متر، مترمربع، مترمکعب و فیثاغورس می‌باشد. این متر فوق‌العاده ازقابلیت‌های شیب‌سنجی، انتقال داده، صفحه دراگ، ویبریشن و لرنینگ برخودارد است، اما کسانی که می‌خواهند با متر لیزری کارکنند و با سواد هستند می‌توانند لرنینگ را مطالعه کنند و شاید ویبره دستگاه برای آن‌ها اهمیتی نداشته باشد. این متر عالی علاوه‌بر مزایا معایبی نیزنسبت به متر بوش مدل  glm 120 c دارد. مورد اول نداشتن دنبالیچه برای استفاده از سه پایه، مورد  دوم نداشتن صفحه مانیتور جهت مشاهده محیط و مورد سوم باتری ارائه شده این ابزار باتری قلمی می‌باشد که بعضی از کاربران نمی‌پسندند .


 مدل‌های glm 80 و glm 100 c تنها درانتقال داده تفاوت دارند و مابقی قابلیت‌ها از جمله اندازه‌گیری به صورت متر ،مترمربع ، مترمکعب و فیثاغورس، شیب سنجی، دنبالیچه  و باتری لیتیومی همانند 120 متری بوده و تفاوتی ندارند اما انتقال داده ندارد. همچنین به دلیل نداشتن مانیتور قابل رؤیت، استفاده از آن برای محیط بیرون سخت و دشوار است. مدل های 150 متری و 250 متری نیز هست اما عموماً سعی داریم 150 متری رو نیاریم.


متر بوش مدل glm 250 vf اندازه‌گیری به صورت متر، مترمربع، مترمکعب و فیثاغورس را دارد اما انتقال داده و شیب سنج ندارد. ویزور دنبالیچه هم دارد که برای سه کنج استفاده کنید. این مدل برای محیط بیرون عالیست و دقیق اندازه‌گیری می‌کند اما عیبی دارد که حتماً برای فاصله‌های دور وبلند باید روی سه پایه و جای فیکس قرار بگیرد در غیراینصورت نمی‌تواند اندازه‌گیری را انجام دهد. البته برای جایی دقیق که باید به جای خاصی شلیک شود بسیار مناسب است.


متر با برد 120 متری محبوب glm 120 c ، شتر گاو پلنگ واقعی به دلیل وجود دنبالیچه برای سه کنج، باتری لیتیومی، صفحه مانیتور بلند و بزرگ برای مشاهده راحت محیط.  این متر چهار زوم دارد همچنین میتوانید مانیتور رو خاموش کنید و همانند مترهای قبلی مورد استفاده قرار گیرد تا ازباتری دستگاه کمتر استفاده شود. هر شات که با این متر اندازه‌گیری می‌شود از آن محیط هم عکسبرداری می‌کند. فرض کنید بخواهید 10 شات از یک جای نزدیک به هم بگیرید اگر یادداشت نکرده باشید و نتوانید داده انتقال دهید، تصویربرداری این دستگاه به شما کمک می‌کند تا بدانید کدام شات برای کدام قسمت است. یک کلید از بغل  دارد که اگر بخواهید به صورت اریب اندازه‌گیری کنید از این شاسی به جای شاسی قرمز استفاده کنید.

ضعف این متر و جود باتری لیتیومی است؛ بعضی از افراد نمی‌توانند از باتری استفاده درست کنند و باتری را خالی می‌کنند و این امر باعث میشود اصطلاحاً باتری بخوابه و تعویض این باتری به راحتی نیست و کار هرکسی نمی‌باشد. ضعف دوم در نگهداری آن است ؛ به دلیل وجود صفحه بزرگ آسیب پذیری بالایی دارد. این متراز هر لحاظ فوق العادست و قابلیت اندازه‌گیری‌های مختلف را دارد.


امیدوارم کسانی که این متر لیزر را خریداری میکنند لذت استفاده از آن را حس کنند.

نظرات

 
 
Captcha