علف زن برقی بوش afs 23-37

علف زن برقی بوش afs 23-37

یک علف زن برقی با قابلیت اتصال تیغه فلزی

علف زن برقی بوش مد afs 23-37

قرار است وسیله باغبانی بسیار جذاب برای افرادی که در شمال کشور زندگی می‌کنند را معرفی کنیم. این ابزار برای اولین بار در ایران در فروشگاه ایران بوش موجود می‌شود.


afs 23-37 علفزن برقی فوق‌العاده عالی برای کسانی که دوست دارند شخصاً ویلا و باغچه شخصی خود را از علف‌های مزاحم پاک و خالی کنند.
علفزن مورد نظر دستگاه بسیار کاربردی و جذابیست.


ابزارهای سبز رنگ شرکت بوش در سه سطح Easy، Universal و Advanced ارائه میشود واین محصول از نوع Advanced بوده و برای کارهای تقریباً مداوم بسیار خوب جواب می‌دهد. علفزن بسیار پرقدرت با توان 950 وات به وزن 5.300 کیلوگرم و ابعاد 170*18*34 سانتی‌متر می‌باشد.


ملحقات و وسایل موجود در پک ، خود دستگاه، میله انتقال نیرو، دسته تلسکوپی، دفترچه راهنما، آچار برای تعویض تیغه‌ها، سه عدد تیغه نایلونی و یک عدد تیغه فلزی است .


علفزن‌ها در چند مدل هستند 1- دودسته ، 2- تک دسته ؛ مانند این علفزن که یک دسته تلسکوپی دارند. در این نوع علفزن‌ها موتور درقسمت زیربغل و پشت قرار می‌گیرند و دوشی نیستند پس می‌توانید با دسته کمکی تلسکوپی به راحتی برش‌کاری و cutting را انجام ‌دهید.


شرکت بوش تا کنون مدل‌های متفاوتی از علفزن‌ها را به بازار ارائه داده است. عموماً مدل‌های برقی ارائه شده فقط از نوع تیغه نایلونی است که یک نخ نایلونی دارند و در قسمت قرقره قرار گرفته و می‌چرخد و کاربر برش را انجام می‌دهد.


اگر می‌خواهید بدانید دستگاه مورد استفاده شما قابلیت اتصال تیغه فلزی و تیغه نایلونی را همزمان دارد یا خیر؛ به حالت دستگاه نگاه کنید. عموماً دستگاه‌هایی که سر تیغه آن‌ها به صورت خمش باشد تها قابلیت اتصال تیغه‌های نایلونی را دارن دنه تیغه‌های فلزی.  به این علت که شرکت‌های متفاوتی که دستگاه علفزن را طراحی می‌کنند مراقبت از کاربر را نیز در نظر می‌گیرند. در دستگاه بصورت کج احتمال برخورد و اسیب رساندن تیغه و دستگاه به پای کاربر بسیار بالاست. اما دستگاه‌هایی که به صورت میله صاف هستند، تیغه فلزی یا نایلونی را می‌توانید استفاده کنید. علفزن بوش afs 23-37 نیز به صورت مستقیم است و به راحتی می‌توانید از تیغه فلزی ونایلونی در این دستگاه استفاده کنید.


نکته مهم دیگر، تیغه‌های نایلونی در دو نوع هستند. یک نوع در قسمت توپی دستگاه یک متر و نیم تیغه نایلونی را مانند قرقره میچرخانید و هر زمان که تیغه پاره شود مقداری ازآن را بیرون کشیده و کار برش cutting را ادامه می‌دهید، منتهی این تیغه فقط از یک قسمت خارج شده که در این صورت مقدار برش خیلی محدود می‌شود. اما شرکت بوش این ابزار را اینگونه طراحی کرده است که یک تیغه 37 سانتی داخل قسمت قرقره سوار می‌کنید و از دو طرف بیرون میزند و شما کار خود را با 37 سانت و با تیغه فلزی 23 میلی‌متر انجام دهید.
برای برش ساقه‌های قطور از تیغه فلزی و برای برش‌هایی که ساقه‌ها نازک‌تر هستند و کار برش باید از کف انجام شود از تیغه نایلونی استفاده کنید که در صورت برخورد با سنگ، به تیغه و دستگاه آسیبی وارد نشود.


دقت داشته باشید برای جلوگیری از رسیدن آسیب به تیغه و موتور، به هنگام استفاده از تیغه‌های فلزی حتما سطح کار هموار باشد و تیغه به سنگ و اجسام سخت برخورد نکند.
 

نظرات

 
 
Captcha