برگ جمع کن بوش

برگ جمع کن بوش

یک ابزار فوق العاده برای باغچه های شخصی

بررسی ومقایسه سه مدل معروف برگ جمع کن برند بوش ALS 25، Universal garden tidy، Universal garden tidy1000، Universal garden tidy 2000 و Universal garden tidy 3000  که وارد ایران شده اند.

ALS 25 اولین مدل‌ از دستگاه‌های برگ جمع کن بوش وارد ایران شده و توانست محبوبیت زیادی را به دست آورد، بعد از آن شرکت سطح‌های Universal  را وارد بازار کرد. مدل ALS 25 با 2500 وات قدرت ، دمنده و مکنده و خرد کنندگی داشت که میتوانستید برای باغ‌های شخصی استفاده کنید. در حال حاضر دیگراین محصول تولید نمی‌شود. اگر در بازار مشاهده کرده باشید این دستگاه از کیفیت بالاتری برخوردار بوده که به دلیل قدیمی‌تر بودن آن است در نتیجه طبق روال بازار قیمت بالاتر و خارج از عرف دارد.


مدل Universal در سطح‌های مختلف Universal garden tidy ، Universal garden tidy1000، Universal garden tidy 2000 و Universal garden tidy 3000 تولید شد. مدل که در حال حاضر مورد بررسی است Universal garden tidy معمولی است که به نظر ساختاری با ALS 25 تفاوت دارد (ALS مقداری خمیدگی به سمت جلو دارد ولیuniversal  اینگونه نیست) و می‌توانید به راحتی با یک دست بلند و جابجا کنید.


لوله خرطومی با شاسی جدا می‌شود همانند ALS  ، کلید خاموش روشن و کنترل سرعت یکی است. سیم آن طبق معمول مانند کلیه لوازم برقی باغبانی بوش کوتاه است. قسمت انتهایی برای جمع آوری و خرد کردن برگ باید باز شده تا لوله‌های تانکش متصل شود؛ همچنین در قسمت جلودستگاه محل اتصال پاکت جارو برای جمع آوری برگ‌ها قرار دارد.
یکی از اشکالات اساسی ALS  قسمت کانکشن (connection) در پشت دستگاهکه باید باز میشد، به صورت خاری بوده و هنگام جا زدن ممکن بود شکسته شود در یونیورسال این قسمت حذف و به صورت پیچ و مهره طراحی شد.


ضعف دوم درALS  که در universal برطرف شد بحث پروانه خورد کننده است. این پروانه در ALS  از جنس پلاستیک فشرده بوده وهنگام خرد کردن با ورود سنگ به دستگاه به پره آسیب می‌رسید آن را در universal حذف و از پروانه فلزی استفاده شد که احتمال شکنندگی بسیار کاهش یافت.


در universal با universal3000 به لحاظ ساختاری یکسان هستند اما دربحث قدرت متفاوت هستند. در universal قدرت1800 وات طراحی شده و وزن دستگاه حدود 3.7 کیلوگرم اما در universal3000ماکسیمم قدرت دستگاه بین 1600 تا 3000 و وزن آن 4.7 کیلوگرم است. که تقریبا این دو 1 کیلوگرم اختلاف وزنی دارند.
در حالت کلی، دستگاه دمش فوق العاده قوی دارد، 166 لیتر در ثانیه هوا می‌تواند تولید کند که فوق العاده حجم زیادی است و هرگونه برگ روی زمین را به راحتی جابجا می‌کند وهمینطور 40-45 لیتر کیسه برگ است، زمانی که خورد می‌شود به 45 لیتر ارتقا پیدا می‌کند.


تفاوت دیگر این دو سری در قسمت تیغه است که در Universal نسبت 1 به 12 خورد می‌کند اما درALS  خورد کردن 1 به 10 است و نشان می‌دهد به صورت فشرده و ریز ریز خورد می‌کند.


در کلام آخر، کسانی که باغ شخصی دارند و دوست دارند ابزاری داشته باشند که هنگام کارکردن لذت ببرند، این دستگاه فوق‌العاده عالی به آن‌ها پیشنهاد می‌شود.

نظرات

 
 
Captcha