مقایسه 2 دریل

gsb 13 re و 2250

gsb 13 re و 2250

در این مقالهمی خواهیم به بررسی 2 دریل پر فروش رونیکس و بوش به پردازیم

مقایسه دریل 2250 رونیکس با gsb 13 re بوش


مقایسه دریل gsb 13 re بوش با 2250 رونیکس برای افرادی که قصد دارند برای کار خود یک دریل خریداری کنند مفید خواهد بود. دریل ها وسایلی هستند که برای سوراخکاری در روی چوب، مصالح ساختمان و فلزات به کار می روند و با توجه به قیمت نسبتا بالایی که دارند نیاز به مقایسه انواع مختلف آن برای رسیدن به یک انتخاب بهتر احساس می شود.
برندهای بوش و رونیکس در زمینه دریل تولیدات زیاد و موفقی را از خود ارائه داده اند و دو مدلی که در این مقاله ذکر کردیم یکی از پرفروش ترین این مدل ها محسوب می شوند که بسیاری از افراد ممکن است در خرید یکی از آنها دو دل باشند. از این دو نوع دریل بیشتر برای مصارف خانگی، کابینت سازی و نجاری استفاده می شود؛ اما امکان استفاده از آنها در کارهای کارگاهی و صنعتی نیز وجود دارد.

مقایسه قدرت دریل 2250 رونیکس با gsb 13 re بوش


توان یا قدرتی که دریل ها تولید می کنند یکی از مواردی است که در مقایسه آنها مورد بررسی قرار می گیرد و روی دریل نیز ثبت می شود. دریل 2250 رونیکس قدرت 800 وات را تولید می کند ولی در مقابل این محصول بوش می تواند 600 وات قدرت خروجی داشته باشد. گفتنی است که گشتاور اسمی gsb 13 re برابر با 1.8 نیوتن متر است.
از نظر منبع تغذیه این دو مدل هر دو دارای سیم برق هستند و از شبکه برق توان مصرفی خود را دریافت می کنند. ولتاژ ورودی به این دستگاه ها باید بین 180 تا 240 ولت باشد.

سرعت گردش آزاد


از دیگر ویژگی هایی که در خرید و استفاده از دریل نیاز به توجه به آن محسوس است سرعت گردش آزاد این وسیله است. این نوع سرعت بر حسب دور بر دقیقه اندازه گیری و اعلام می شود. رونیکس ابزار تولیدی خود را با بازه سرعتی 0 تا 3000 دور در دقیقه معرفی کرده و دریل gsb 13 re بوش سرعتی بین 0 تا 2800 rpm دارد.
هر دو دریل این امکان را برای کاربر فراهم می کنند که سرعت چرخشی را کم یا زیاد کند و بدین وسیله در شرایط مختلف سوراخکاری کند و یا حتی با تعویض سری پیچ و مهره باز و بست کند. مجهز بودن به سیستم گردش راست گرد و چپ گرد به صورت هم زمان از جمله مزایای این دو مدل است که در زمانی که مته گیر می کند و یا در زمان باز کردن پیچ به کمک کاربر می آید.

قطر سوراخکاری و سه نظام

قطری که دریل می تواند در جنس های مختلف ایجاد کند از مهمترین مسائلی است که باید در زمان خرید مورد توجه شما قرار گیرد. دریل چکشی رونیکس مدل 2250 روی چوب عملکرد خوبی دارد و می توان به وسیله آن سوراخ هایی به اندازه 20 میلی متر را ایجاد کرد، همین دریل روی دریل می تواند 13 میلیمتر سوراخکاری کند.  GSB 13 RE Professional ولی روی چوب حتی بهتر از آن ظاهر می شود و می تواند سوراخی با قطر 25 میلی متر را نیز به وجود آورد. این نوع ابزار روی فولاد 10، روی مصالح ساختمانی 15 و در بتن سوراخی برابر با 13 میلیمتر را ایجاد می کند.
سه نظام در یا همان ابزار گیر در gsb 13 re در مدل های سه نظام اتوماتیک و آچاری ارائه شده است ولی در 2250 رونیکس سه نظام از نوع آچاری است.

مقایسه دریل 2250 رونیکس با gsb 13 re بوش از نظر ابعاد


وزن دستگاه ساخته شده توسط شرکت بوش 1.8 کیلوگرم بوده و ارتفاع آن 180 میلیمتر است. این محصول با طول 266 میلیمتر عرضه شده است. رونیکس نیز دستگاه ساخت خود را با ابعاد 320 در 280 در 120 میلیمتر طراحی کرده است.
هر دو این دستگاه ها با سه نظام 13 میلی‌متری کار می کنند. این نوع سه نظام قادر است مته های با اندازه 1.5 تا 13 را درون خود جای دهد.

کارکرد چکشی دریل


زمانی که بخواهید دیواری را سوراخ کنید دریل هایی که کارکرد چکشی دارند علاوه بر اینکه با چرخش خود در داخل دیوار پیشروی می کنند به صورت عمودی نیز به داخل سوراخ ضربه می زنند. این ضربه ها که به صورت مداوم اتفاق می افتد کار را با سرعت بیشتری پیش می برد. دریل 2250 رونیکس و gsb 13 re بوش دارای ویژگی چکشی کارکردن در ساختار خود هستند.

مقایسه متعلقات دریل بوش و رونیکس


متعلقات وسایلی هستند که در زمان خرید به دستگاه متصل نیستند ولی در کنار آن و داخل بسته به شما تحویل داده می شود. برند بوش در کنار این محصول خود خط کش و دسته آن را به شما تحویل می دهد. اقلام همراه محصول رونیکس نیز خط کش، دسته و سه نظام است.
به وسیله خط کش می توانید عمق کار را مشخص کنید. این خط کش در راستای مته حرکت می کند و با برخورد آن به قطعه کار دیگر امکان حرکت مته به سمت جلو را از بین می برد. استفاده از این وسیله اندازه گیری زمانی اهمیت پیدا می کند که شما بخواهید با دقت و سرعت بالایی عمق سوراخ کاری را در یک اندازه محدود کنید.

نوع بسته بندی


دریل بوش gsb 13re در 2 نوع بسته بندی کیفی و و کارتن ارائه می شود و 2250 رونیکس بسته بندی کاتن دارد.

کلید الکترونیکی


هر دو وسیله ای که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند دارای کلید الکترونیکی هستند. کلیدهای الکترونیکی این امکان را فراهم می کنند تا با فشار دادن آنها دور گردش مته را تنظیم کنید. هر چقدر به این کلید فشار بیشتری وارد شود مته با سرعت بیشتری چرخش خواهد کرد. در مقایسه دریل 2250 رونیکس با gsb 13 re بوش باید گفت که در مدل رونیکس برای کنترل سرعت از دیمر استفاده شده است.
برند
بوش یک برند اروپایی باقدمت بالای 120 سال کار در تولید ابزار می باشد و این یک افتخار برای هر شرکتی می باشد و در مقابل رونیکس یک شرکت نویا در مقابل بوش می باشد که ساخت چین است ولی در بازارایران حرف های زیادی برای گفتن دارد.

سخن پایانی


با توجه به نکاتی که در مقایسه دو نوع دریل گفته شد شما می توانید یکی از آنها را انتخاب و از طریق فروشگاه اینترنتی ایران بوش خریداری نمایید.


نظرات

 
 
Captcha