مقایسه 2 مدل بوش

مقایسه 2 مدل بوش

مقایسه 2 دریل حرفه ای بوش

مقایسه gbh 2-26 dre و gbh 2-28 

در این مقاله میخواهیم دو دریل پرطرفدار و پرکاربرد شرکت بوش مدل های gbh2-26 dre و gbh 2-28 را مورد مقایسه قرار دهیم.

کدام مدل برای فعالیت مورد نظر شما بهتر و کارآمدتر است؟

در ادامه پس از معرفی دو محصول به بررسی ویژگی ها و مقایسه دو مدل با یکدیگر می‌پردازیم و درنهایت با توجه به نیاز خود دریل مناسب را راحت‌تر انتخاب کنید.

مشخصات هردو محصول به صورت زیر می‌باشد:

قدرت

880 وات

سرعت در حالت آزاد

0-900rpm

تعدادضربه در دقیقه

0-4000min

قطر مته کارای در بتن

4-28mm

انرژی هر ضربه

3.2J

قدرت

800 وات

سرعت در حالت آزاد

0-900rpm

تعدادضربه در دقیقه

0-4000min

قطر مته کارای در بتن

4-26 mm

انرژی هر ضربه

2.7J

مقایسه دو دریل چکشی بوش

هردو دریل بتون‌کن در وزن 2 تا 3 کیلوگرم با موتور آرمیچر بصورت افقی و سه حالته (تخریب ، گردش ، گردش در حین ضربه زدن) هستند.

دو محصول فوق دارای مته گیر(قلم گیر) 4 شیار و کلید الکترونیکی می‌باشند، همچنین چپگرد و راستگرد در هر دو روی ذغال دستگاه قراردارد. مشخصات و ظاهر دو بتون‌کن یکسان است، اما تفاوت آن‌ها در ارجیحت در مکانیزم کارکرد در مقابل کلید می‌باشد.

دریل gbh2-26 dre با  قدرت 800 وات ، یکی از محصولات پرطرفدار شرکت بوش بوده که به دلیل فروش فوق العاده‌اش نزدیک به 15 سال است همچنان تولید می‌شود. درکنار آن، محصول gbh 2-28 به لحاظ قدرت در سری اول تولید با توان 850 وات و نام gbh 2-28 dv بوده اما شرکت بوش بهینه این محصول را با نام gbh 2-28 تولید کرد و  به جای توان 50 وات بالاتر ،توان 80 وات بالاتر را روی این دستگاه اعمال کرده است.

تفاوت این دستگاه ها:

1-بدنه دریل بتون‌کن gbh 2-28 از قابلیت ویبریشن برخوردار است.

       به کسانی‌که حجم کار بسیاری دارند و مدت زمان زیادی از دریل استفاده می‌کنند این دستگاه پیشنهاد می‌شود، به این دلیل که لرزش‌گیر دریل، خستگی اپراتور ناشی از دریل‌کاری در حین کار را کمتر می‌کند و کاربر می‌تواند با نشاط بیشتری به کار خود ادامه دهد.

2- عایق موجود در بالای سیلندر gbh 2-28 این دو محصول را از هم متمایز می‌کند.

       دریل بتون کن مدل  gbh 2-28 یک عایق آلومینیومی در بالای سیلندر قرار داده که عایق حرارتی بوده و برای انتقال گرمای سیلندر است. در این عایق انتقال گرما بهتر و راحت‌تر صورت میگیرد و دستگاه خنک‌تر باقی میماند.

3- مورد بعدی که سبب برتری دریل gbh 2-28 می‌شود، وجود بالانس‌های معکوس است.

       زمانی‌که ضربه‌ای به سطحی وارد می‌کنید آن ضربه به خود دستگاه نیز برمیگردد، شرکت بوش در این دستگاه یک بالانس معکوس قرار داده که وقتی ضربه‌ای به سطح وارد می‌کنید 70% ضربه برگشتی را به خود سطح برمی‌گرداند. از مزایای وجود این قابلیت میتوان به :          

            1- کمتر شدن میزان تخریب روی دستگاه هنگام ضربه زدن

            2- چندبرابر شدن میزان فشار وارد شده به سطح

       اشاره کرد.

  • این نکته نیز حائز اهمیت است که دریل چکشی بوش مدل  gbh 2-28 به سبب جدیدتر بودن نسبت به مدل gbh 2-26 dre  تأمین قطعات کمتری دارد.

در آخر، کسانی که حجم کار بسیاری دارند و خواهان کار بهینه هستند دریل چکشی بوش مدل gbh 2-28 برای آن‌ها بهترین گزینه است. اما کسانی‌که کار حجیم ندارند میتوانند دریل چکشی بوش gbh 2-26 dre را تهیه کنند.

 

نظرات

 
 
Captcha