بررسی کد های های بوش

بررسی کد های های بوش

بررسی برخی از کد های دریل های بوش

برای خیلی از افراد سوال پیش می‌آید تفاوت gsb ، gsr و gbm در چیست؟
برای پاسخ به این سوال در اینجا درباره کدهای فنی دریل‌های بوش به طور مختصری توضیح داده شده است.

در دریل‌های برقی و شارژی چند مدل کد gbm ،gsr و gst داریم اما به دریل‌های سری سبز رنگ کاری نداریم.


در دریل‌های برقی، سری gbm به لحاظ کیفیت و ساختار دنده‌ها به نسبت سری gsbها از کیفیت بالاتری برخوردار است به همین دلیل این سری در یک رده واتی و سایزی و سه نظام موردنظر از سری gsbها گران‌تر، و به لحاظ وزنی سنگین‌ترهستند. سری gbm مختص چوب و فلز بوده و برای کارهای سخت و مداوم طراحی شده اند. از مزایای آن‌ها میتوان به وجود دنده‌های کامل به هم فیکس شده با فاصله میلی متری اشاره کرد که سر مته هنگام مته کاری هیچ خلاصی و بازی ندارد.
سری gst، سری Geneal دریل های بوش هستند. به این صورت که قابلیت‌های چپگرد، راستگرد ، دور متغیر، حالت ساده و ضربه‌ای در این دریل‌ها گنجانده شده و برای کارهای مختلف می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بیشتر مدل‌های ضعیف‌تربا قدرت 500 و600 وات برای کارهای نیمه صنعتی و خانگی و مدل‌های قوی و گیربکسی برای کارهای صنعتی و کارگاهی کاربرد دارند.
 مدل‌های شارژی نیز همانند مدل‌های برقی می‌باشند. gsrها ساده و gsb ها ضربه ای هستند. در سطح‌های پایین بین gsr و gsb مانند مدل‌های  gsr 120 , gsb 120 , gsr 180 , gsb 180 تفاوت آن چنانی وجود ندارد و تنها حالت ضربه‌ای و ساده در آن‌ها متفاوت است. امادر سطح‌های بالاترعموماً gsbها به لحاظ کارکرد و قدرت نیوتن متر بالاتر هستند.
در دریل‌های شارژی، مقدار نیوتن متر ملاک است نه مقدار شارژ باتری دستگاه. نیتون متر ملاک اولیه و ملاک بعدی، مقدار وات و آمپر دستگاه است؛ هرچه مقدار آمپر بالاتر باشد میزان انرژی‌دهی و تخلیه باتری بهتر انجام میشود و بالطبع هرچه کمتر باشد میزان انرژی دهی و تخلیه باتری کمتر است.

برای مثال اگر برای دریل مدل Gsb18 solo از یک باتری 1.5-18 و 4 آمپر استفاده کنید کارانجام می‌شود اما باتری سریعاً تخلیه می‌شود؛ اما در 4 یا 5 آمپر زمان بیشتری می‌برد.

نظرات

 
 
Captcha  
M.A
ارسال پاسخ
0
0
سلام، ببخشید، میان GSB180 pro 3 با GSR180 pro 3 کدومشون بهتر است؟
مدیر سایت
سلام تفاوت فقط حالت ضربه ای سری gsb