فارسی بر 2 کاره بوش

فارسی بر 2 کاره بوش

بررسی کامل فارسی بر بوش مدل gtm 12 jl

بررسی فوق‌العاده تخصصی ابزار سنگین، اره دوکاره بوش مدل  GTM 12 JL

در این ویدئو نحوه سوارشدن ابزار روی دستگاه، راه اندازی، کار کردن دستگاه و اتصال تیغه را بررسی می‌کنیم.

GTM 12 JL، اره دوکاره پرتابل و سبک از شرکت بوش قابل استفاده هم به عنوان فارسی‌بر و هم اره میزی می‌باشد.

مشخصات

قدرت 1800 وات
سرعت در حالت آزاد 3800
قطر تیغه اره 305
ابعاد برش 95*150
زاویه فاسی بر 48L/48R
زاویه برش از پهلو 47L/2R
وزن دستگاه 21kgمتعلقات دستگاه : دفترچه راهنما، کیسه گرد و غبار، یک عدد قطعه نگهدارنده قطعه کار، یک عدد هولدر پیچ‌راه.

هولدر پیچ که در قسمت اره‌ای میزی فیکس می‌شود باعث منظم و مرتب نشان داده شدن کار شما میگیردد.
کیسه گرد و غبار جاروبرقی در نظر گرفته شده دارای زیپ بوده تا بتوان محتویات داخل آن را به راحتی خالی کرد و از پشت دستگاه متصل می‌شود.
برای باز کردن دستگاه باید دو فیکچر را باز کرده، صفحه پلیت شل شده و بالا می‌آید؛ دوباره هر دو فیکچر را باز بسته همچنین برای باز کردن اره میزی لازم است دستگیره را به سمت پایین هل داده و ضامن بیرون کشیده شود.

قطعه قرمز رنگ روی دستگاه باید در آورده شود و روی قسمت گونیا فیکس کنید تا کار شما منظم باشد.

در حالت اره میزی، به وسیله فشار دادن شاسی دستگاه را می‌توان بالا و پایین کرد.

اره میزی 45درجه چپ و 45 درجه راست میتواند فارسی ببرد و قابلیت برش از کناره به صورت اریب فارسی را نیز دارد. با خواباندن اهرم درزوایای مختلف تا حداکثر 45 درجه می‌توانید فارسی و برش دهید.

نکته مهم دیگر نصب صحیح و درست قطعه قرمز رنگ در سرجای خود است تا بتوان اره فارسی‌بر را به اره میزی تبدیل کرد. آن را روی قطعه می‌خوابانید، پین را جا زده، دو ضامن را شل کرده، میز اره میزی را پایین کشیده و فیکس کنید. به راحتی جا خورده و می‌توانید از قسمت اره ای میزی استفاده کنید. توجه کنید این قطعه حتما باید جا بخورد.

خط کش گونیا موجود روی دستگاه پلیت قسمت اره میزی فیکس می‌شود. این قطعه به جز استفاده به عنوان گونیا چند حسن دیگر نیز دارد.گونیا روی خود تیغه قرار گرفته و به عنوان محافظ تیغه و اپراتور عمل می‌کند. انتها و ابتدای قسمت هولدر خط کش به روی دستگاه فیکس می‌شود، اما این مورد در سایر برندها این گونه نبوده و به همین دلیل قطعه کار خراب می‌شود.

ذکر این نکته لازم است که  تیغه cmt از نوع کروم هیچ گونه ذره‌ای از برش چوب روی آن باقی نمی‌ماند.

توجه کنید آلن ارائه شده به همراه این دستگاه به صورت یک سر دوسو و یک سر آلن است. برای آزاد کردن تیغه باید قفل شفت دستگاه را فشار داده و پیچ آلنی را به سمت جهت زده شده روی ابزار به سمت پایین  فشار دهید و پیچ را باز کنید ومهره را در بیاورید.

طلق طراحی شده روی تیغه برای جلوگیری از پخش گرد و غبار و براده، سفت و محکم است پس باید آن را شل کنید تا تیغه رها و آزاد شود. برای آزاد کردن طلق باید پیچ آن را کامل شل کرده و قطعه فلزی را به سمت بالا بکشید. با این روش به راحتی تیغه را در می‌آورید و تیغه مناسب کار خود را جا می‌زنید.

یکی از نکات دستگاه به لحاظ ایمنی که میتوان به آن اشاره کرد، خاموش شدن خودکار کلید On/Off به هنگام کشیدن دستگاه از پریز برق می‌باشد.

این ابزار مجهز به پرژکتور برای داشتن نور یکپارچه در محیط‌های کم نور و خط لیزر برای برش دقیق است.
نظرات

 
 
Captcha